Grodblogg

Nedan finner du inlägg om allt möjligt omkring dykning, kronologiskt ordnade. För de som har access kan man lägga till nya inlägg via en rubrik under "klubbdokument", nytt blogginlägg. I menyn till höger finns klubbens samlade arkiv av dokument, i princip alla styrelseprotokoll, årsmötesprotokoll, medlemlistor, etc. Mycke av materialet kan bara ses om man är medlem och inloggad på sidan. 

I år fyller klubben 50 år. Detta ska firas !

  • Sunday, 20 March 2022 15:26

I år fyller vår klubb 50 år. Detta ska firas !!

50

 

1972 startade klubben, det betyder att 2022 är den 50 år. Detta hade vi tänkt fira. På årsmötet förra året enades vi o att skapa en festkommitte. Sagt o gjort. Lena, Håkan och Annette håller på att sätta upp ett program för oss. Tanken är att ha en fest/mingel i slutet på augusti. En fest för både medlemmar och deras familjer/barn. Detaler för dagen kommer senare. Anmäl er via facebook gruppen eller på mail till This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. (Bilden ritades 1982 av Timo, då hade dom 10 års jubileum!)

More in this category: « 2022 har börjat